Głosujcie na nasz projekt – Nowoczesne i ekologiczne ławki solarne !

Trwa głosownie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2019!

Projekt jaki narodził się podczas spotkań projektu #TerazWiem przeszedł pozytywną weryfikację i własnie można na niego głosować na stronie https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting .
Głosujcie na projekt ogólnomiejski nr 53!

Dodatkowo polecamy także projekt naszej fundacji na rejon nr 1 – Otwarte warsztaty chemiczne dla mieszkańców Winograd.

Inteligentne to w przypadku polskich miast projekt innowacyjny. Władze Frankfurtu nad Menem w najbliższym czasie wydadzą 800 tys. euro na doposażenie miasta w nowe ławki. Miasto, którego liczba ludności wynosi nieco ponad 700 tys. uznało, że ich 7000 ławek to za mało.

Polskie społeczeństwo się starzeje. Według prognozy ludności 2014 – 2050, sporządzonej przez GUS liczba ludności Polski będzie się systematycznie zmniejszać, a średni wiek będzie rósł. W prognozie aż do 2050 r. utrzymuje się ujemny przyrost naturalny, a przeciętne trwanie życia będzie nadal wydłużało się – mężczyźni będą żyli przeciętnie 82,1 lat; kobiety 87,5 lat. Oznacza to, że ulicami polskich miast będzie poruszało się coraz więcej osób starszych, które będą potrzebować miejsc do siedzenia. W szczególności, że 55% osób powyżej 65 roku życia jako ulubioną formę spędzania wolnego czasu wymienia spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Wbudowany hot spot pozwoli korzystać z internetu i pobrać materiały turystyczne dotyczące miasta.